KURS NURKA III KLASY – WYJAŚNIAMY CO I JAK

Jeżeli chcesz zostać nurkiem zawodowym

– pracować pod wodą, ciąć ultratermicznie, betonować, układać gabiony, przeszukiwać dno i wymieniać elementy podwodnych rurociągów, naprawiać pod wodą statki, pracować w ściekach w oczyszczalniach ścieków, to musisz zrobić kurs nurka zawodowego w certyfikowanym ośrodku szkoleniowym.

 

Dlatego mądrze wybrać najlepszy – OSNZ FROG.

O wymaganiach jakie musisz spełniać, pisaliśmy tutaj.

Kurs trwa 218 godzin lekcyjnych, po 45 minut. Zajęcia teoretyczne trwają 95h a praktyka 123 h. Co oznacza zajęcia średnio od 8.00 do 16.00 przez 26 dni. Tak! Z sobotami i niedzielami włącznie. Dlatego też, jeżeli pracujesz – konieczny będzie 4 tygodniowy urlop. Po każdym bloku tematycznym zawsze sprawdzamy Twoją wiedzę. Podczas jednego kursu szkolimy 8- 12 osób. Z tego powodu część zajęć prowadzonych jest w grupach. Trening jest intensywny, ale też zawód nurka niebezpieczny i wymagający.

 

MIEJSCE

Pierwsze zajęcia odbywają się w naszej siedzibie, w Elbląskim Parku Technologicznym. Wykłady o ustawach, rozporządzeniach, normach technicznych i budowlach hydrotechnicznych – w sali wykładowej. Zajęcia dot. sprzętu nurkowego – w bazie FROG. Pierwsze zanurzenie nurków – w basenie treningowym.

Zdecydowanie najwygodniej w tym czasie zamieszkać w Elblągu, przez booking.com. Można wybrać sobie coś ciekawego filtrując po komforcie i cenie.

My współpracujemy z Agroturystyką Ze Strachem Polnym Jagodnik, gdzie kursanci, w dogodnych warunkach mogą przenocować i razem jeździć na zajęcia. Pobyt i zajęcia w Elblągu trwają zazwyczaj od poniedziałku rano przez 13 dni do niedzieli rano, kiedy to następuje przebazowanie do „Pokoje i Apartamenty „Krystyna” Wdzydze Tucholskie 10”.

PRACE PODWODNE – PRAKTYKA

Cała grupa nurków, łącznie z instruktorami pakuje sprzęt i wyjeżdża do Wdzydz Tucholskich. I tutaj nie ma wyboru: wszyscy śpią, jedzą i uczą się razem. Wykonywanie inspekcji, filmowanie podwodne, prace montażowe i demontażowe, ratowanie nurka – tego typu ćwiczenia prowadzone są w grupach, w jeziorze, na różnych głębokościach (max do 20 metrów). Na pewno będziemy nagrywać, jak realizujesz poszczególne zadania pod wodą.

Nad jeziorem będzie bardzo intensywnie, trochę jak w wojsku, ale jest to niezbędne. Praca nurka zawodowego jest bardzo ciężka i nie ma nic wspólnego z nurkowaniem rekreacyjnym, a i egzamin trzeba zdać, i warto by było potem znaleźć pracę.

Zazwyczaj ostatniego dnia kursu mamy zajęcia dla nurków z użyciem naszej komory dekompresyjnej w Porcie Morskim w Elblągu. Nazajutrz odpoczynek i nauka do egzaminu teoretycznego a kolejnego dnia egzamin.

EGZAMIN NURKA

Egzamin jest dwuetapowy: teoretyczny – test wielokrotnego wyboru – sala wykładowa EPT, później praktyczny – zadania w Porcie Morskim w Elblągu. Aby podejść do egzaminu musisz zaliczyć wszystkie zadania i zdać na koniec nasz egzamin wewnętrzny. Oczywiście otrzymasz zaświadczenie o ukończeniu kursu nurka III klasy.

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury z dnia 25 czerwca 2010 r. w sprawie szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych (Dz. U. 2010 nr 126 poz. 856) oraz Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 22 września 2015 r. zmieniającego Rozporządzenie w sprawie szkolenia i egzaminowania osób ubiegających się o uprawnienia do wykonywania prac podwodnych (Dz.U.2015 poz. 1535).

i możesz pisać wniosek o egzamin do Urzędu Morskiego w Gdyni.

 

Frog | NUREK ZAWODOWY – EGZAMINY, DOKUMENTY – Frog

error: Content is protected !!